Volejbolistu starti vasaras mēnešos

Sēlijas Sporta skola

Volejbolistu starti vasaras mēnešos

Vasaras mēneši ir laiks, kad sporta skolas volejbola grupu audzēkņi noslēdz aktīvo sezonu. Tai pat laikā, vasaras mēneši ir laiks, kad tiek organizēti volejbola turnīri Latvijas novadu sporta svētku ietvaros un ir aktīvākais sacensību periods pludmales volejbolā. Tuvāko novadu sporta svētku turnīrus iecienījuši arī sporta skolas audzēkņi, kuros var gūt sacensību pieredzi un uzlabot savu meistarību, kā arī iepazīt dažāda vecuma un pieredzes volejbola spēlētājus.

Tā kā spēlētāji ir vēl gados jauni un stāties pretī pieaugušiem spēlētājiem vēl nav tik lielas drosmes, tad spēki tika izmēģināti divos tuvākajos turnīros – Aknīstes Līgo kausa turnīrā un Gārsenes sporta svētku volejbola turnīrā. Abos turnīros sporta skolas puiši veidoja trīs komandas.

23.jūnijā Aknīstes Līgo kausa turnīrā savā starpā spēkiem mērojās septiņas komandas. Labvēlīgu laika apstākļu lutināti, spēlētāji izspēlēja ineresantas un aizraujošas spēles, kur uzvaras mijās ar zaudējumiem, veiksmei un meistarībai izspēlējot savus trumpjus. Komanda “Aktīvie līgotāji” spēlēs izcīnīja 3. vietu. Komandā spēlēja T. Mārāns, N. Grigalis, R. Brunovs, D. Čāmāns. Komanda “Džeki rullē”, kurā spēlēja Ģ. Dzenis, M. Čeks, J.A. Gasners, K. Kalniņš izcīnīja 6. vietu un kā septītie turnīra tabulu noslēdza komanda “RAKK”, kurā spēlēja R. Šaliņš, A. Mežaraups, K. Ārgulis, K. Moldāns.

14.jūlijā U-15 grupas jaunieši pārstāvēja Sēlijas Sporta skolu Latvijas Volejbola federācijas organizētajā “Vasaras spēlēs volejbolā” turnīrā, kas notika Kuldīgā. Pēc spēles nolikuma, Kuldīgā tikās un turnīra 1. posmu izspēlēja Daugavas kreisā krasta komandas. Sešpadsmit komandu konkurencē tika izcīnīta 14.vieta un līdz ar to, no tālākās spēles puiši izstājās. Komandā spēlēja: T. Mārāns, R. Tīsis, J.A. Gasners, A. Mežaraups, L. Trušelis, R. Brunovs un R. Šaliņš.

21.augustā Gārsenes sporta svētku volejbola turnīrā pieteikušās bija astoņas komandas, no kurām trīs bija sporta skolas audzēkņu komandas. Šajās sacensībās audzēkņi demonstrēja jau pārliecinātāku spēli. Jūtami uzlabojusies spēle aizsardzībā un uzbrukumā, kā arī pēlētāju sadarbība laukumā. Šoreiz sacensībās konkurentu komandas demonstrēja pārliecinošu darbību spēles laukumā atstājot sporta skolas audzēkņu komandas 6.-8. vietās. 6. vietu izcīnīja komanda “Ašie” (T. Mārāns, J. Mārāns, N. Grigalis, G. Grigorjevs), 7. vietu – komanda “Aknīste “(Ģ. Dzenis, M. Čeks, K. Ārgulis, D. Salcevičs, A. Uļjanovs) un 8. vietu – komanda “Neatlaidīgie” (A. Mežaraups, R. Tīsis, A. Ķiķēns, L. Trušelis, D. Žukovskis).

Augusta izskaņā, 29. augustā, pirms jaunās sezonas sākuma Zasas treniņgrupas meitenes, kopā ar jaunākajiem Aknīstes volejbola treniņgrupas audzēkņiem tikās spēles laukumā, lai noskaidrotu prasmīgākos mazos volejbolistus un izvirzītu jaunus uzdevumus volejbola spēles pilnveidošanai un attīstīšanai. Šajā vecumā audzēkņi spēlē samazinātā spēles laukumā un čerti pret četri. Spēles aizvadītas satraucošā gaisotnē, jo sacensību pieredze vēl ir maza un jaunie volejbolisti spēlē ar lielu atbildības sajūtu. Vēl jūtams biklums, nedrošība, nepārliecinātība par veikto manevru.

Treneri, vērojot spēles, noteica turnīra vērtīgākos spēlētājus. Par vērtīgāko spēlētāju no meitenēm tika atzīta Katrīna Dzene, bet zēniem – Edgars Elksnis.

Strap trīs meiteņu komandām uzvaru izcīnīja komanda, kurā spēlēja K. Dzene, E. Dzene, L. Upeniece, L. Zālīte, H. Rūrāne. Zēnu konkurencē uzvara A. Mazurevičam, R. Dambim, K. Nikitovam un  R. Pūpolam.

Visi turnīra dalībnieki saņēma saldās balvas.