Paveiktais 2022.gadā Sēlijas Sporta skolā

Sēlijas Sporta skola

Paveiktais 2022.gadā Sēlijas Sporta skolā

    Tuvojas gada noslēgums un kā katru gadu, izvērtējam padarīto, novērtējam rezultātus un nospraužam turpmākos darba uzdevumus.
Kaut gan gads sākās ar Covid-19 ierobežojumiem un sacensības un čempionāti visos sporta skolas interesējošajos sporta veidos nenotika vai notika ar stingriem ierobežojumiem, kopumā aizvadīts sacensībām pietiekoši bagāts gads.
    Futbola grupu audzēkņi gada griezumā piedalījušies desmit turnīros dažādās vecuma grupās. Rezultāti bijuši ar mainīgām sekmēm, bet lielākais ieguvums ir gūtā spēļu prakse, pieredze, kas tik ļoti nepieciešama jaunajiem spēlētājiem.
    Latgales Jaunatnes čempionātā šogad startēja desmit komandas piecās vecuma grupās: U-8 vecuma grupā treneri Jaunatnes festivālam sagatavoja trīs komandas, U-9 vecuma grupā 2 komandas. U-10 vecuma B apakšgrupā Sēlijas Sporta skolu pārstāvēja divas komandas. Kopumā komandas tikās četros sabraukumos un izspēlēja deviņas spēles.
    Veiksmīgs starts U-11 vecuma puišiem, kas spēlējot B apakšgrupā četros sabraukumos astoņās spēlēs un deviņu komandu konkurencē izcīnīja godpilno 2.vietu.
    U-12 vecuma B apakšgrupā Sēlijas SS-1 un Sēlijas SS-2 komandas aizvadīja četrus sabraukumus, izspēlēja deviņas spēles.
Latvijas Jaunatnes čempionāta Attīstības grupā startēja četras komandas: U-13 (5. vieta), U-14 (5. vieta), U-15 (2.vieta); U-16 vecuma grupā (Sēlijas SS/ Pļaviņas DM) 4.vieta.
    Īpaši gribas atzīmēt U-15 vecuma grupas komandu, kas izcīnīja 2. vietu apakšgrupā un čempionāta kopvērtējumā – augsto 6.vietu. Komandā spēlēja Kristers Aizporietis, Dīns Berģis, Artūrs Brunovskis, Ints Grobiņš, Rihards Krastiņš, Markuss Labutis, Endijs Lasmanis, Raivo Lauva, Emīls Moļs, Maikls Ozoliņš, Rihards Parmons, Mārtiņš Purēns, Niks Rozītis, Kristiāns Škagals, Armands Stepāns, Armands Svencis, Adrians Tabunovs, Linards Tabunovs,
Kristaps Tetinis, Kristiāns Tučs.
   Vēl futbola grupu audzēkņi dažādās vecuma grupās startēja turnīros LION FARION Cup Rīgā, LATGALES KAUSS 2022 un OPEN KIDS 2022 Rēzeknē, BALTIC SEA CUP 2022 Rojā un ZIEMASSVĒTKU KAUSS Pļaviņās.
   Vieglatlēti šogad kopumā startējuši divdesmit četrās sacensībās dažādās vecuma grupās. Gada sākumā Covid-19 ierobežojumu dēļ vairākas sacensības izpalika, taču sezonas turpinājumā uzrādītie rezultāti priecē. Gribas uzteikt visus audzēkņus, kas ir cītīgi trenējušies, pārvarot ierobežojumu sarežģītos apstākļus un spējuši uzlabot savu sportisko formu. Jo īpaši gribas uzteikt audzēkņus, kas izturējuši konkurenci, kvalificējušies un startējuši Latvijas čempionātos dažādās vecuma grupās: U-14 vecuma grupā Diāna Upeniece, Kristaps Geižāns, Mārtiņš Geižāns, Aleks Maculevičs, Jānis Rubins; U-16 vecuma grupā Mārcis Gabranovs, Endija Aleksejeva, Marta Grandāne, Mārcis Gaštols, Igors Orlovs, Adrians Maisaks; U-18 vecuma grupā Līva Nagle.
    Ar ļoti labiem rezultātiem U-14 vecuma grupā vasaras čempionātā startēja Diāna Upeniece, kas izcīnīja godpilno 3. vietu 1000m distancē, uzrādot sezonas labāko rezultātu 3:17.19 min. Diāna izcīnīja arī 4.vietu augstlēkšanā, pārvarot latiņu, kas novietota 1.46m augstumā.
    Ne mazāk veiksmīgi startējuši U-16 vecuma grupas audzēkņi. Vasaras čempionātā Marta Grandāne, labojot novada rekordu (1:02.07 min) 400m distancē,  izcīnīja 7. vietu, bet 200m  ar rezultātu 27.42s ierindojās 8. vietā. Puišu konkurencē 400m tikai par vietu no goda pjedestāla palika Mārcis Gaštols, uzrādot rezultātu 56.46s. 800m skriešanas distancē Mārcim 10. vieta (2:20.95 min).

    Vēl gribas izcelt Adriana Maisaka rezultātu izaugsmi lodes grūšanā. Adrians ar gada laikā savu rezultātu lodes grūšanā (4kg) ir uzlabojis no 9.39m līdz 13.28m. Šis fakts ir pierādījums tam, ka, ja audzēknis ir motivēts un zina, ko grib sasniegt, ar neatlaidīgu, regulāru darbu, pašdisciplīnu, to spēj paveikt. Adrians savas sporta gaitas turpina Murjāņu sporta ģimnāzijā un mēs ļoti ceram, ka Sēlijas Sporta skolas vārds nākotnē izskanēs ne tikai Latvijā.
    Volejbola grupu audzēkņiem šis gads turnīru un sacensību ziņā ir bijis mazāk aktīvs, jo arī skaitliski volejbola audzēkņu ir mazāk kā futbolā un vieglatlētikā. Kopumā volejbola grupu audzēkņi startējuši sešos turnīros dažādās vecuma grupās.
Latvijas Volejbola Federācijas Kausa sacensības aizsākās, bet ierobežojumu dēļ to nācās pārtraukt.
Pavasara pusē, mazinoties ierobežojumiem, notika Jaunatnes čempionāts, kurā šogad startēja viena Sēlijas Sporta skolas komanda – U-14 puiši. Ņemot vērā, ka divus iepriekšējos gadus ierobežojumu dēļ, sacensības volejbolā praktiski nenotika, esam gandarīti, ka izdevās nokomplektēt komandu un puiši bija apņēmības pilni cīnīties, pārbaudīt savus spēkus spēles laukumā, stājoties pretī lielo pilsētu skolu komandām. Kopvērtējumā komanda ierindojās 11. vietā un turpina startēt arī 2022./2023.m.g. sezonā.
Vēl volejbolisti startējuši LVF rīkotajās VASARAS SPĒLĒS, sporta svētku turnīros un sporta skolas rīkotajās iekšējās sacensībās.

    Pie labajiem darbiem gribas atzīmēt arī sporta skolas veiksmīgi aizvadīto akreditācijas procesu, kas noslēdzās ar sešu gadu akreditāciju. Vēlreiz saku LIELU PALDIES visiem audzēkņiem, viņu vecākiem un skolas pedagogiem par artavu, ko katrs no jums deva, lai akreditācijas process būtu sekmīgs! Veiksmīgs iznākums ir iespējams tikai katram no mums iesaistoties, esot atbildīgiem un savstarpēji saliedētiem!
    Nevar nepieminēt šī gada izlaidumu, kurš jau tradicionāli notiek augusta beigās. Šogad sporta skolu apsolvēja pieci 20V programmas un vienpadsmit 30V programmas futbola grupu audzēkņi.

    Paldies visiem – gan audzēkņiem, gan pedagogiem par ieguldīto darbu, sasniegtajiem mērķiem un, lai Jaunais gads mums visiem, Sēlijas Sporta skolas saimē esošajiem, ir vēl veiksmīgāks un augstiem rezultātiem bagātāks! Lai mums izdodas!