Futbola grupu audzēkņu starti Telpu futbola čempionātā

Sēlijas Sporta skola

Futbola grupu audzēkņu starti Telpu futbola čempionātā

Latgales Jaunatnes Telpu futbola čempionātu kā pirmie 14. un 15. janvārī uzsāka U15-18 jaunieši Rēzeknes novada Maltā.

Šajā vecuma grupā turnīrā piedalījās deviņas komandas, kas bija sadalītas divās apakšgrupās.

Sēlijas SS-2 komanda, spēlējot B apakšgrupā, laukumā tikās ar četrām komandām. Trīs spēlēs gūtas uzvaras: ar Rēzeknes NSS-2 (3:1), ar Augšdaugavas NSS (4:3) un ar Līvānu (6:2) komandām. Zaudējums spēlē pret Daugavpils FS-1 (0:2). Izcīnīti 2.vieta apakšgrupā, 9 punkti, vārtu attiecība 13:8.

15.janvārī turpināja spēles par 1.-4.vietu. Komandai trīs zaudējumi: pret Preiļu NBJSS (1:7), pret Rēzeknes NSS-1 (1:10) un pret Daugavpils FS-1 (0:2). Kopvērtējumā komanda ierindojās 4.vietā.

Komandā spēlēja: Kristiāns Škagals, Rihards Krastiņš, Maikls Ozoliņš, Markuss Labutis, Kristiāns Tučs, Raivo Lauva, Kristers Aizporietis, Armands Stepāns, Armands Svencis, Endijs Lasmanis.

Trenera Imanta Beķera vērtējums par komandas spēli: “Izcīnīto vietu vērtēju kā optimāli iespējamo, jo visas sava vecuma komandas uzvarējām, pret gados vecākām komandām izpaudās meistarības starpība. Par saviem spēlētājiem varu teikt tikai pozitīvus vārdus – par attieksmi, par cīņassparu, par cīņu ar sevi un daudzajām mikro traumām. Komanda spēlēja tieši kā komanda, turnīra gaitā nebija viena izteikta uzbrukuma līdera, vārtus guva gandrīz visi komandas spēlētāji.”

21.-22. janvārī Maltā Telpu futbola turnīru turpināja U-14 grupas spēlētāji.

Sēlijas SS pārstāvēja 2 komandas: A apakšgrupā Sēlijas SS-2 un B apakšgrupā Sēlijas SS-1 komanda.

Trenera Kārļa Beikerta vērtējums par turnīru un spēlētājiem:  Pirmajā spēlē pret mājiniekiem Rēzeknes NSS kopumā kontrolējām vairāk bumbu un mača gaitu, taču pirmie ielaidām vārtus nonākot iedzinējos 0:1, bet pamazām izmantojām savas iespējas un svinējām uzvaru 2:1. Vārtus guva Eduards Ozoliņš un Armīns Dārziņš.

Otrajā mačā pret Daugavpils FS-2 spēle bija haotiska, daudz momentu abām komandām. Pieļāvām muļķīgas kļūdas savā laukuma pusē un nerealizējām ļoti daudz labas vārtu gūšanas iespējas 1. puslaikā. 2.puslaikā pārsvars bija Daugavpils komandai. Puslaika vidū ielaidām vārtus 2:3, vēlāk arī 2:4 un mača liktenis bija izšķirts. Kopumā pazuda spēles disciplīna, pietrūka koncentrācijas, nosvērtības, vēsa prāta laukumā.

Trešajā spēlē pret Augšdaugavas NSS nebija daudz iespēju, pretinieks parādīja daudz labāku sniegumu. Iespējams, patraucēja, ka tā bija otrā spēle pēc kārtas, kamēr pretinieks bija atpūties. Kopumā visu maču gandrīz sanāca aizsargāties un nebija daudz iespēju pašiem gūt vārtus. Nebijām gatavi pretinieka asai un nedaudz netīrai spēlei divcīņās (turēšana aiz krekla, nelieli grūdieni mugurā, arī atļauta spēle plecs plecā ar ķermeni). Šis viss izsita spēlētājus vēl vairāk “no sliedēm” pēc tikko piedzīvotā zaudējuma  pret Daugavpils FS-1.

Otrajā dienā ne pārāk kvalitatīvā spēlē tika uzvarēta Sēlijas SS-2 komanda ar rezultātu 5:0. Izmantojām dažas no daudzajām iespējām gūt vārtus. Pieļāvām daudz kļūdas aizsardzībā, par kurām pretinieks mūs tomēr nesodīja. Šaubu par uzvaru nebija nevienā brīdī, kas acīmredzot radīja atslābumu un lielo kļūdu skaitu.

Pēdējā spēlē pret Daugavpils FS-1 izšķīrās vai tiks ieņemta 7. vieta vai 5. vieta, jo Daugavpils FS-1 bija pamanījušies zaudēt Rēzeknes NSS. Pirmajā puslaikā nokļuvām iedzinējos ar 0:2. Atceroties spēli pret Daugavpils FS-2 aicināju puišu saglabāt mieru laukumā un cīnīties tālāk. Pirms puslaika pārtraukuma izdevās atgūt vienus vārtus ar negaidītu soda sitienu no laukuma centra. Tas iedeva puišiem emocijas un otrajā puslaikā tika parādīts fantastisks sniegums, īpaši aizsardzībā, un pretuzbrukumā izdevās izlīdzināt rezultātu 2:2. Vēlāk sekoja teicama saspēle līdz praktiski tukšiem vārtiem un rezultāts kļuva 3:2. Nedaudz šokā bija arī citu komandu treneri. Beigās arī izdevās izturēt pretinieku beigu spiedienu un sekmīgi novest spēli līdz galam. Puišiem bija ļoti labas emocijas un paši atzina, ka šī bija viena no labākajām spēlēm, kādu nospēlējuši.

Kopumā sniegums apmierināja. Bija spēles nogriežņi, kuri bija ļoti labi. Pilnīga koncentrācija un pašatdeve laukumā, laba lēmumu pieņemšana. Dažās spēlēs pietrūka cīņasspars atsevišķiem spēlētājiem. Vislabāk vērtēju pirmo un pēdējo spēli.  Kopumā prieks par spēlētāju mentālo un taktisko izaugsmi. Ir palikusi lielāka vēlme ieklausīties trenera norādījumos un cīnīties par uzvaru. Protams ir lietas pie kurām jāturpina strādāt un jāuzlabo. Par labāko spēlētāju komandā šajā turnīrā atzītu Kristapu Krūmiņu. Liela atbildība pret spēli, cīņasspars, laba spēle aizsardzībā un arī uzbrukumā.”

Komandā spēlēja: Kristaps Krūmiņš, Eduards Ozoliņš, Sandis Krasovskis, Armīns Dārziņš, Dāvis Priedītis, Sandis Ravens, Reinis Bērziņš, Dzintars Leončiks, Hugo Emīls Birkāns, Edijs Īvāns, Reinis Bērziņš.

Sēlijas SS-2 komanda savā apakšgrupā zaudēja visas trīs spēlēs. Sāpīgākais zaudējums Preiļu NBJSS komandai (0:18). Pret Līvāniem 1:6 un pret Daugavpils FS-1 1:3.

Otrajā spēles dienā, cīņā par vietām, atkal trīs zaudējumi: pret Daugavpils FS-1 (1:3), pret Rēzeknes NSS (0:7) un pret Sēlijas SS-1 (0:5). Komanda ierindojās pēdējā 8.vietā turnīrā.

28. un 29. janvārī Preiļos turnīru turpināja U-13 vecuma grupu komandas.

Šajā vecuma grupā startēja trīspadsmit komandas, tai skaitā trīs Sēlijas SS komandas. Trīs apakšgrupās sadalītās komandas pirmajā dienā izspēlēja savstarpējās spēles apakšgrupās. Sēlijas SS komandas spēlēja katra savā apakšgrupā.

Turpinājumā trenera Kārļa Beikerta vērtējums par savu komandu spēli un spēlētājiem:

“Turnīram pieteicu 2 komandas, lai gan sastāvā man bija tikai četri 2010.gadā dzimušie puiši. Sēlijas SS-1 komandā spēlēja četri 2010. gadā dzimušie puiši un trīs 2012. gadā dzimušie puiši un viens 2011. gada puisis. Sēlijas SS-3 komandā spēlēja 2011. gadā dzimušie puiši un 2013. gadā dzimušais Oskars, kas būtībā spēlēja pret 3 gadus vecākiem spēlētājiem.

Kopumā ideja bija tāda, lai visi spēlētāji iegūst lielu spēles laiku un sacensību pieredzi augstā līmenī. Vēlme bija arī redzēt, ko iespēs 2010. gadā dzimušie puiši, jo treniņgrupā viņi trenējas ar 2008. gada un 2009.gada puišiem, tāpēc vairāk ir pieraduši uzņemties mazākas lomas uz laukuma, bet šeit viņi bija spiesti uzņemties iniciatīvu un veidot spēli. Sēlijas SS-3 komandas mērķis bija iespēlēt 2011. gada komandu nākamās nedēļas U12 čempionātam. Šādi, varbūt ziedojot augstāku vietu ar vienu komandu, spēļu praksi guva lielāks audzēkņu skaits, kas dos pienesumu nākotnē.

Runājot par Sēlijas SS-1 komandas spēlēm, biju neapmierināts ar sniegumu pirmajā dienā, kad pretiniekos bija nosacīti vājākas komandas. Uzvaramās spēlēs tika zaudēts Rēzeknes NSS 1:4, Augšdaugavas NSS 2:3, bezierunu zaudējums Daugavpils FS-2 0:4, kas gan ieņēma otro vietu visā turnīrā.  Otrajā dienā puiši saņēmās un parādīja labāku sniegumu un bumbas kustību, cienīgi nospēlējot pret Preiļiem un Līvāniem, kā arī gūstot uzvaru pret Sēlijas SS-3 komandu. Kopumā pietrūka prasmes pieturēt bumbu un veidot uzbrukumus. Aizsardzībā puiši otrajā dienā nospēlēja diez gan labi. No komandas gribas uzslavēt Maksimu Šlemu, kas nebaidījās spēlēt pret 2 gadus vecākiem un lielākiem pretiniekiem, kā arī guva 2 vārtus turnīrā.

Sēlijas SS-3 komanda turnīru iesāka neslikti, piekāpjoties spēcīgai Preiļu komandai 0:4, minimāli zaudējot Līvāniem ar 0:1, pēc tam gan puiši salūza gan mentāli, gan fiziski pret spēcīgo Daugavpils FS-1 komandu, zaudējot ar 0:12. Jāatzīst, ka šī Daugavpils komanda arī svinēja uzvaru čempionātā. Pēc spēles arī izteicu šādu prognozi, jo pretinieki bija taktiski, fiziski, tehniski ļoti spēcīgi un spēlēja skaistu futbolu ar izspēlēm līdz “tukšiem vārtiem”.

Otrajā dienā biju neapmierināts ar komandas puišu attieksmi un pašatdevi laukumā. Iespējams pirmās dienas spēļu iznākumi mentāli salauza puišus. Tika piedzīvoti bezierunu zaudējumi pret Daugavpils FS-3 un Preiļu BJSS-1, tika nospēlēts 2:2 pret Augšdaugavas NSS, kā arī zaudēts 1:2 pret Sēlijas SS-1. Paviršas darbības aizsardzībā, neprecizitātes uzbrukuma noslēgumā, neaktīva spēle uzbrukumā bez bumbas, zema piespēļu precizitāte, koncentrācijas trūkums. No komandas gribu izcelt Oskaru, kas guva ļoti nozīmīgus vārtus pret Augšdaugavas NSS, spēlējot pret 3 gadus vecākiem pretiniekiem. ”

Kopvērtējumā Sēlijas SS-1 komanda izcīnīja 11.vietu, bet Sēlijas SS-3 komanda 12.vietu.

Komandā Sēlijas SS-1 spēlēja: Dāvis Priedītis, Sandis Rāviņš, Reinis Bērziņš, Dzintars Leončiks, Artjoms Šlems, Maksims Šlems, Reinis Briežkalns, Ritvars Austriņš.

Sēlijas SS-3 spēlēja:  Edijs Īvāns, Kristers Mežaleons, Henrijs Kārklis, Hugo Emīls Birkāns, Intars Riekstiņš, Ričards Krūmiņš, Ričards Rumpis, Oskars Stepāns.

 

Paldies treneriem par ieguldīto darbu audzēkņus sagatavojot Latgales Jaunatnes Telpu futbola čempionātam!